back to top

ABA LIGA: Razbili Mege u Laktašima za 4. mjesto!

Košarkaši Mege pobijedili su Igokeu rezultatom 92:78 u posljednjem kolu ligaškog dijela ABA lige. Kontrolirali su utakmicu od sredine prve četvrtine i tako osigurali prednost domaćeg terena u četvrtfinalu regionalnog natjecanja. Na tablici je završio ispred Cedevita Olimpije, a iza Zvezde, Partizana i Budućnosti.

Prvih pet minuta utakmice proteklo je u izjednačenom ritmu i smjeni vodstva. Mega je bolje odigrala završnicu i povela sa +6.

U drugom dijelu nastavljena je neizvjesna borba dviju momčadi. Mega se ponovno vratila na spomenutih šest bodova viška. Dragan Milosavljević je prepolovljen iz bacanja, a Mega je vodila 47:45 nakon prvih 20 minuta igre.

U trećoj četvrtini srpski tim se odvojio. Minutu i pol prije kraja imao je +7. Ponajviše zbog serije 6:0 s početka te dionice. Tih sedam poena viška izabranici Marka Barca donijeli su u četvrtoj četvrtini.

Na nešto više od dvije minute u 4/4 Mega je došla do +10 (75:65). To je bila dovoljna zaliha za trijumf, au finišu su samo povećali razliku.

Kod pobjednika Nikola Đurišić ubacio je 26 poena. Pratio ga je Uroš Plavšić s 18 koševa. U ekipi Igokee Filipović je imao 18 poena, a poen manje Dragan Milosavljević. .

Mega će sigurno igrati četvrtfinale ABA lige protiv Cedevita Olimpije. Zadar ostaje šesti, Igokea sedma, a osmi će biti ili Split ili Studentski centar.