back to top

ABA: Zvezda pobijedila Budućnost – Sportska centrala

U šestom kolu ABA lige Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost na svom parketu rezultatom 95:86.

Nakon prvih 20 minuta Košarkaši Crvene zvezde vodili su protiv Budućnosti 53:42. Gosti su dobro ušli u susret u prvoj četvrtini, te su u prvih pet minuta imali prednost od 7 poena. Reagirao je trener crveno-bijelih timeoutom i to je urodilo plodom. Do kraja prve četvrtine Zvezda je preokrenula rezultat i došla do tri poena prednosti.

Zvezda je odlično igrala na početku druge četvrtine, Teodosić je poveo napade, pogodio tricu i asistirao za još jedan pogodak Jage. Zvezdin niz prekinuo je McGee tricom. I jedni i drugi bili su raspoloženi u ofenzivnom dijelu utakmice, a Zvezdu je prednjačio Toby koji je u prvom poluvremenu pogodio tri trice.

U nastavku susreta Zvezda je pobjegla na 61:44, ali su Podgoričani uzvratili i na kraju treće četvrtine stigli na 63:66. Vrlo važnu tricu za crveno-bijele postigao je Teodosić u posljednjem napadu treće četvrtine, čime je Zvezda u završnicu ušla s “+6”.

U posljednjoj četvrtini Zvezda je na samom početku pobjegla na 75:63, ali je Budućnost u završnici uspjela doći na minus četiri, ali je Zvezda ipak uspjela privesti meč kraju.

Najbolji u pobjedi Zvezde bio je Tobi koji je ubacio 23 poena, a pratili su ga Nedović sa 16 i Napier sa 14. Teodostić je ubacio 10 poena i imao šest asistencija. U poraženoj momčadi najbolji je bio Jones sa 17 poena.

U sljedećem kolu ABA lige Zvezda gostuje u Zadru, dok će Budućnost ugostiti ekipu Splita.