back to top

ABA: Zvezda se uozbiljila i ubedljivom pobedom osigurala prvo mesto (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde uvjerljivom igrom osigurali su prvo mjesto u ABA ligi nakon što su na svom parketu savladali SC Derby.

Domaći su od početka ušli šuterski i zahvaljujući sjajnom Adamu Hangi, kao i Rokasu Gaidraitisu, crveno-beli iz Beograda brzo su došli do značajnije prednosti.

Hanga je u prvih 10 minuta šutirao 3/3 za 3 poena, au posljednjoj sekundi četvrtine pogodio je tricu za 30:18.

U drugoj trećini Zvezda je napravila 18 koševa, ali su izmjene Yanisa Sferopoulosa malo usporile napadački ritam pa su gosti uspjeli održavati zaostatak od 10 poena. Zanimljivo je da je nakon 20 minuta Zvezda imala samo 7 šuteva za 2 poena, a čak 20 za 3 poena. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 47:34 za Zvezdu.

Minijatura Nemanje Nedovića obilježila je početak treće četvrtine i Zvezda je napravila 20 plus razlike, a već se dalo naslutiti da je utakmica odlučena i da je samo pitanje konačnog rezultata. Od tog trenutka igralo se u sporom ritmu, a Yanis Sferopoulos je to iskoristio za uvođenje Jaga Dos Santosa koji se vratio nakon ozljede nosa zadobivene u utakmici s Maccabijem.

U posljednjih 10 minuta ušli su s prednošću 74:55, ali to nije uspavalo crveno-bijele. Nakon kiksa s Megom, ovaj meč su shvatili mnogo ozbiljnije i protivnik nije imao šanse. Teodosić se razigrao sa suigračima pa je 4 minute prije kraja prvi put bilo 30 poena razlike – 92:62.

Do kraja su gosti ublažili poraz rezultatom 94:76.

Kod pobjednika najefikasniji su bili Nedović sa 16 poena, Hanga i Boloboj s 15 poena. Kod gostiju Hadžibegović 15 poena, Mirković 14.

Zanimljivo je da je vrlo realno da se ove dvije momčadi sastanu u prvom kolu doigravanja, no sve će se znati nakon posljednjeg kola u kojem Zvezda ide u Split (koji je u borbi za poziciju sa SC Derbyjem) i u Podgorica očekuje nas gradski derbi SC Derby i Budućnost.