back to top

EUROKUP: Cedeviti nedovoljno +11, Budućnost izgubila na gostovanju

Danas su odigrane utakmice drugog kola Eurokupa. Predstavnici ABA lige Cedevita i Budućnost nisu bili uspješni.

Prvi su poraženi od Huventuda nakon produžetka s 88:87.

Ljubljančani su u drugoj četvrtini zaigrali znatno bolje protiv favoriziranog suparnika. Serijom 14:2 došli su do +8.

Kasnije su završili u dobrom ritmu i na poluvrijeme otišli s +11 (43:32). Ljubljančane su predvodili Kobs s 14 i Blažič s 12. Thomas je u momčadi iz Badalone imao sedam koševa.

U drugom poluvremenu Juventud je u trećoj dionici stopio razliku i preokrenuo pred posljednju dionicu. Cedevita je imala priključak u tom dijelu igre. Završnica je bila izjednačena, Blažič je pogodio tricu 15 sekundi do kraja za izjednačenje na 76:76, što je bilo dovoljno za produžetak.

I u tom dijelu igre nije bilo izvjesno. Cobbs je na kraju zabio, ali je Feliz u posljednjoj sekundi uzeo sve bodove u Badalonu.

Kobs je u poraženoj momčadi ubacio 28 poena uz 24 Blažića. Deshaun Thomas predvodio je Juventud s 23 poena.

Drugi predstavnik ABA lige, Budućnost, upisala je prvi poraz od Turk Telekoma sa 79:77. Nadoknadili su dvoznamenkasti zaostatak, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Tijekom prve četvrtine Turci su imali +11, čime su Podgoričani stigli u finišu. U drugom je prošlogodišnji finalist ponovno povećao razliku na +10. S 50:38 momčad Nenada Čanka otišla je na odmor. Kod domaćina Adams je ubacio 12 poena. Paul je s 11 poena bio jedini raspoloženi u momčadi Budućnosti.

EK: Budućnost nakon velikog preokreta do pobjede na startu (VIDEO)

Crnogorski tim je u finišu uspio osigurati neizvjesnu završnicu susreta, prišavši samo na -2 nakon trice Brandona Paula. To je bilo to, a Budućnost je poražena nakon što je McKinley Wright promašio šut za produžetak.

Paul je bio najučinkovitiji s 19 koševa naspram Wrightovih 14. Turk Telekom predvodio je Adams s 18 poena.