back to top

EUROLIGA: Pauza Virtuse, savršen početak Valencije, Barcelona razbila Olija prije dolaska u Beograd!

Osim poraza od Crvene zvezde Meridianbet u drugom kolu Eurolige, večeras su odigrana još tri meča.

Virtus je Monacu nanio drugi gostujući poraz. Bili su uvjerljivi s 83:59.

Momčad iz Bologne je bolje odigrala prvu četvrtinu. Na kraju te četvrtine i početkom druge u gostima su imali +10.

Izabranici Luke Bankija to su i zadržali i na poluvrijeme otišli s +15. Potom su u drugom poluvremenu stečenu prednost sačuvali do kraja. Do pobjede ih je vodio Lundberg sa 14 koševa uz Belinellijevih 13. Ognjen Dobrić imao je 9 koševa.

Najbolji u momčadi Monaca bio je Mike James, kao jedini dvoznamenkasti s 14 poena.

Barcelona je svladala Olympiakos 77:68, iako je uspjela ispustiti dvoznamenkasti višak.

Momčad Rogera Grimauda odigrala je bolje u prvom dijelu susreta u Pireju. Prednost je stekla nakon prve četvrtine, au drugoj ju je povećala. Olympiakos je kasnije uspio uhvatiti neki, takav priključak. Na poluvrijeme se otišlo s -6.

Potom su se u trećoj četvrtini Grci potpuno vratili u meč i uspjeli povesti. Kasnije su u finišu došli do +7. Prokockali su ga i priuštili 14:0 Španjolcima koji su tako trijumfirali prije dolaska na utakmicu protiv Partizana u utorak.

Najbolji kod pobjednika bio je Laprovitola sa 17 koševa naspram Abrinesovih 16. Nikola Kalinić zabio je 8 koševa. Vokap je imao 14 koševa uz Milutinovih 10.

Valencia je upisala drugu pobjedu na startu trijumfom protiv Fenerbahçea 77:74. Nije izgledalo kao da će to biti gotov zaključak jer su Španjolci imali dvoznamenkastu prednost.

Španjolci su krenuli agresivno. Prvu četvrtinu završili su s +13 i sveli Fener na samo 9 poena. Fener je do poluvremena uspio smanjiti jednoznamenkastu razliku.

U nastavku su igrači Fenerbahçea pokušavali sustići suparnika. Uspjeli su završiti 3/4 kada su stigli na -4. Zatim su se u posljednjoj pojačali igrači Dimitrisa Itudisa i boljom igrom pred kraj poveli.

Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja. Fener je imao -1, a Valencia je imala važan napad 12 sekundi do kraja. Nastavljeno je izvođenje penala. Sammy Ojule je pogodio oba šuta, a Wilbekin je promašio tricu za produžetak.

Monday je predvodio Brandon Davis s 18 poena. Pratili su ga Chris Jones s 11 i Stefan Jović s 5 poena. Dorsey je u momčadi Fenera imao 17 poena, a Gudurić 6 koševa.