back to top

JURE PLAY-IN: Meč na jednu loptu, Napier spriječio Partizan u breaku!

Košarkaši Partizana poraženi su od Armanija u 27. kolu Eurolige u gostima 85:83. Utakmica je bila izjednačena od početka do kraja. Igralo se u serijama gdje su se Milanezi bolje snašli u finišu. Partizan još šest kola do kraja ima aktivan skor za plasman u play-in.

Crno-beli su gostovanje započeli u petorci Doužer, Panter, Ponitka, Smailagić i Kaminski. Armani je počeo s Napierom, Shieldsom, Hallom, Melijem i Feutmanom. Mirotić je ostao na klupi.

Utakmicu su otvorila tri gosta. Nakon promašaja Melija, Partizan je ponovno postigao brzih 6:0 poenima Smailagića i Kaminskog. Nadovezala se potom Pantera s 8:0. Nakon odličnog starta, Amrani je prvi koš postigao tek nakon tri minute i 14 sekundi igre u prvom dijelu. Shields je bio strijelac. Od 2:10 domaći su uzvratili serijom 10:0 i potpuno preokrenuli. Već nakon prvih 5 minuta dvoboja viđeno je ukupno pet trica uz vidno raspoložene strijelce. Armani je zadržao minimalni plus iz spomenute serije. Prvi dio završili su s bodom viška.

Partizan je drugu četvrtinu otvorio s dvije trice Ledeja i Kabokla, kao i prvu, i ima seriju 6:0. Ponovivši identičan početak utakmice i razvoj rezultata povisili su na 8:0. Napadački ritam nastavio se održavati iu ovom dijelu momčad Željka Obradovića je napredovala i imala +7. Ubrzo se Armani vraća i tricom Halla izjednačuje (35:35) za potpuno preslikan razvoj događaja u prvoj četvrtini. Serijom od 10:0 Milanezi su dvije minute prije poluvremena poveli 39:35. Crno-beli su na taj nalet odgovorili trojkom Avramovića za 39:38 u korist domaćih. Hall i Kaminski zaključili su prvo poluvrijeme poenima, nakon čega je bilo 41:40 za Armani.

Ledej i Avramović imaju po 9 poena za crno-bele. Kod domaćina predvodi Shields s 12 bodova.

I treća četvrtina počela je efektno. Partizan je već na startu postigao tricu preko Pantere. Tada se u prvim minutama igralo koš za koš. Armani je u dionici uspio imati minimalnih plus 55:51. Partizan je imao odgovor na njihovih +6. Partizan je u posljednju četvrtinu ušao s +3 (67:64) nakon mini-serije 6:0.

Posljednju trećinu Milanezi su otvorili tricom i izjednačili 67:67. I u ovom dijelu utakmice igralo se koš za koš. Tijekom četvrte četvrtine i njezine polovice momčadi su se konstantno mijenjale u vodstvu. Nešto više od dvije minute bilo je 78:76 za Partizan dok Shields nije pogodio za dva na ulasku u posljednje tri minute susreta. Na minutu i pol do kraja Napier je pogodio tricu za 81:80, nakon čega je Obradović tražio time-out.

Američki playmaker potom je osigurao obrambeni skok i iznudio prekršaj. Pogodili su oba šuta za 83:80 na ulasku u posljednju minutu susreta. Partizan je dobro reagirao nakon time-outa i preko Ledeja pogodio za 2+1 i izjednačio je 83:83. U finišu Armanija iskočio je Napier koji je u zadnjim sekundama postigao dvostruki pogodak koji je odlučio pobjednika.

Kod Armanija najbolji su bili Shields i Mirotić sa po 19 poena. Hall je Manjeu dodao koš.

Avramović je postigao 19 poena za crno-bijele. Caboclo 13, a Ledej bodova manje.

Crno-bijeli i u sljedećem euroligaškom meču gostuju Barceloni.

Armani – Partizan 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16)