back to top

Kecmanović ekspresno do četvrtfinala Chengdua

Srbijanski tenisač Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale Chengdua nakon samo sat i 35 minuta igre. On je u drugom kolu turnira svladao Corentina Mutea rezultatom 6:4, 6:4.

Sjajno je ušao u današnji meč, na startu je uzeo break od Francuza koji je ubrzo doživio još jedan i do preokreta već gubio 4:1.

47. tenisač planeta već bi u sedmom gemu mogao riješiti pitanje pobjednika prvog seta. Kecmanović je imao set loptu, ali Mute se obranio i samo malo produžio neizbježno.

Bolji je bio i u drugom setu, oduzevši servis suparniku u petom gemu.

Ipak, Mute je odlučio pokazati da mu je mjesto na turniru, promptno je odgovorio. Počeo je pružati jači otpor. Velika borba vodila se u devetom gemu gdje je Srbin nekako uspio izboriti novi break.

Srpska tenisačica je servirala za meč i tu priliku nije propustila. Bez izgubljenog poena odlučio je utakmicu, a samim time i utakmicu.

U sljedećem kolu sastat će se s boljim iz susreta Alexander Zverev – Pavel Kotov.