back to top

Odličan početak crno-belih, Fener u poslednjoj četvrtini razbio Partizan!

Košarkaši Partizana poraženi su od Fenerbahçea 91:76 u 20. kolu Eurolige. Crno-bijeli su odlično krenuli u utakmicu nakon prvog dijela. Uslijedio je pad, što su Turci postupno iskoristili i prekinuli u posljednjoj dionici. Nisu se uspjeli izjednačiti po broju pobjeda s današnjim domaćinom susreta.

Crno-beli su počeli sa petorkom Doužer, Panter, Naneli, Vukčević i Kaboklo. Početna postava domaćina bila je Calathes, Wilbekin, Pierre, Hayes Davies i Shanley.

Fener je preko Shanlija postigao prvi koš na utakmici. S druge strane Partizan je uzvratio tricom Kabokla. Prvi šut za tri u domaćoj momčadi pogodio je na početku raspoloženi Hayes Davies. Ekipe su malo griješile u prvoj dionici i igrale su učinkovito. Crno-beli su do značajnijeg plusa stigli serijom 8:0 (12:20). Prekinuo ju je Calathes. Tada je momčad Željka Obradovića imala i +10 (16:26). Crno-beli su se razigrali i u prvoj četvrtini ubacili 30 poena rivalu, nakon koša Pancera, koji su već za 10 minuta postigli 12 poena. Partizan je prvu dionicu završio istom razlikom (19:31).

Već na početku druge četvrtine gosti su poenima Smitha serijom 5:0 došli do maksimalnih +17 (19:36). Tyler Dorsey postigao je prvi poen za Fenerbahce. Uspjeli su se smanjiti na -9 (27:36). Nakon TV time-outa zabio je Kaminski. U međuvremenu se prednost istopila i domaći su se približili na -5 (35:40). Trifunović je na nalet odgovorio trojkom. Do poluvremena je Fenerbahçe pokušavao doći do potpunog preokreta i ponovno povesti. Ipak, Partizan je u Istanbulu vodio nakon prvih 20 minuta susreta (43:48).

Panther je ubacio 15, a Dorsey 11 poena.

Motley je postigao prve poene u drugom dijelu susreta. Pierre je tada smanjio na -1. U redovima crno-bijelih Smith je prvi pogodio u 3/4. Fenner je uspio izjednačiti na 55:55 nakon trice Natea Sestine. Do kraja trećeg dijela utakmica je bila izjednačena. Potom su se domaći uspjeli odlijepiti na +4 prije 4/4.

Na početku tog razdoblja imali su maksimalnih +10, počevši s dvije trice Dorsija i Gudurića (74:64).

Niz se produžio na 14:0, a tek tada je Partizan preko Nanellija pogodio, a Fener se izvukao na praktički nedostižnu razliku. Crno-bijeli su do kraja pokušali smanjiti. Pokazat će se da je taj Fenerov niz bio dovoljan za 12 trijumfa u sezoni, ali i bolji međusobni skor u posljednjem kolu od crno-bijelih.

Najbolji od pobjednika bio je Dorsey s 24 koša i 15 Gudurića.

U ekipi Partizana Panter je ubacio 18, a Naneli 14 koševa.

Dvostruki tjedan Partizan završava u petak ugošćujući Maccabi. Fenerbahçe će dočekati Bayern.

Fenerbahçe-Partizan 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12)