back to top

Partizan izgubio s -15 od Cibone, pa pobijedio s +29!

Košarkaši Partizana svladali su Cibonu u Areni sa 96-67 u 3. kolu regionalne ABA lige.

Vjerojatno domaći navijači nisu očekivali da će njihova momčad izgubiti gotovo dvije i pol četvrtine od momčadi za koju je neizvjesno hoće li opstati do kraja ove sezone, ali sve je sjelo na svoje mjesto u drugom poluvremenu.

Gosti su bez respekta ušli u dvoboj i neočekivano, odličnim udarcem, vodili cijelo prvo poluvrijeme.

U posljednjoj sekundi prve trećine Matija Mustapić zabio je tricu za prednost 25-16, a serijom 8-2 zagrebački je klub u uvodnoj fazi došao do velikih +15 (33-18). drugo poluvrijeme, a tu je još jedna trica u ovom dijelu.ubacio je raspoloženi Mustapić.

Uslijedila je kontra crno-bijelih 8-0 kojom su poenima Ledeja smanjili na 33-26, a niz je prekinuo bivši Košarkaš Partizana Sani Aranitović. Gosti su tada opet uspjeli povećati zaostatak na +13, ali je momčad Željka Obradovića nagovijestila bolje drugo poluvrijeme kada je Naneli tricom i polaganjem Avramovića na kraju poluvremena smanjila na 42-36.

Odmah na početku drugog poluvremena viđena je serija domaćina 11-1 kojom su došli do potpunog preokreta, a novom tricom Nanelli je prvi put na utakmici poveo (46-45). ). Do kraja ove četvrtine već je vodio Euroligu s +9, a bilo je jasno da će se Cibona teško vratiti nakon serije 10-0 početkom posljednje četvrtine, kada je Partizan poveo sa 77-60.

Raspon rezultata je nevjerojatan, od 15 koševa prednosti Cibone do konačnih +29 za srpsku momčad.

Na kraju je najučinkovitiji na utakmici bio bivši igrač Partizana, sada Cibone Aleksandar Sani Aranitović koji je ubacio 21 koš, dok je Mustapić skupio 17, uz 2 skoka i 3 asistencije.

U pobjedničkoj momčadi James Nannelly ubacio je 17 poena uz po 4 skoka i asistencije, Balša Koprivica 15 poena, 6 skokova i 2 završna dodavanja, a Danilo Andušić 14 poena i 2 asistencije.