back to top

PARTIZAN KONAČNO POBIJEDIO: Igokei revanš s kamatama s 46 poena razlike!

Košarkaši Partizana svladali su Igokeu vrlo uvjerljivo u gostima s 98-52, u utakmici 20. kola regionalne ABA lige, revanširajući se za poraz u Beogradu u prvom dijelu sezone.

Time je crno-bijeli konačno prekinut niz od pet uzastopnih poraza u svim natjecanjima.

Partizan je u prvoj četvrtini vodio gotovo cijelo vrijeme, a najviše je imao 8 koševa prednosti kada je Jaramaz u posljednjoj minuti četvrtine pogodio tricu za 23-15.

Ipak, do kraja ovog dela domaći Košarkaši uspeli su da postignu dve trojke, što su uspeli Kondić i Gagi Milosavljević, nekadašnji kapiten crno-belih, pa su u završnici deonice izgubili samo 23-21 (prikaz, ostalo).

partizan konačno pobijedio: igokei revanš s kamatama s 46 poena razlike!

Carmichael je odmah izjednačio polaganjem na početku drugog poluvremena, ali je uslijedila serija Partizana od 10-0 kada je došao do prve dvoznamenkaste razlike i poveo 35-25 nakon polaganja Smitha.

Malo po malo, do kraja poluvremena razlika se povećavala na +16, pa je na polovici utakmice srpski sastav nakon serije slobodnih bacanja vodio 49-33.

Balša Koprivica s dva ubačaja na početku drugog poluvremena donosi novo najveće vodstvo od +18 (51-33), a nakon tri minute igre Ponitka tricom za +22 (60-38), kada dolazi nije bilo povratka za domaću momčad.

Do kraja je samo bila upitna konačna razlika koja je dosegla nevjerojatnih 46 poena!

Na kraju je najučinkovitiji u pobjedi bio Mateusz Ponitka sa 16 koševa, koji je dodao 3 skoka i 2 asistencije. Bruno Caboclo ubacio je 14 poena, a Balša Koprivica jedan manje, ali mu je samo skok nedostajao za double-double učinak.

U poraženoj ekipi jedini dvoznamenkasti učinak imao je Edin Atić sa 10 poena, koji je svom učinku dodao 3 skoka i 2 asistencije.

Partizan je treći na tabeli sa učinkom od 14 pobjeda i 6 poraza, dok je Igokea dva mjesta iza sa 11 pobjeda i 9 poraza.