back to top

Partizan uvjerljivo poražen u Zadru: Crno-bijeli ni trenutka nisu vodili, Božić nadomak novog triple-doublea

Košarkaši Partizana danas su neugodno iznenadili pošto su vrlo uvjerljivo poraženi u Zadru od istoimene momčadi sa 84-68, u 13. kolu regionalne ABA lige.

Na veliko iznenađenje domaći su od samog početka nametnuli svoj ritam i kontinuirano vodili. Nakon nepune četiri minute vodili su 11-4 nakon poena Arijana Lakića, a nakon brojnih promašaja u posljednjoj minuti dionice tu su prednost zadržali, pa su domaći vodili 20-13.

Nepunih 12 minuta igre trebalo je Zadru da dođe do prve dvoznamenkaste prednosti, kada su tricom Luke Božića poveli 27-15. Vukčević je odmah uzvratio na isti način, a zatim se nadovezao i zakucavanjem, no hrvatski predstavnik ubrzo je tricom Ramljaka vratio dvoznamenkastu razliku koju nije ispuštao do kraja poluvremena.

Ponovno je posljednja minuta dionice bila neučinkovita, no Lakić je jedini koš postigao osam sekundi prije kraja poluvremena s linije 6.75 za velikih 47-34 na polovici utakmice.

Nakon još jedne trice Drežnjaka na početku drugog poluvremena stiglo se do maksimalnih +15 (52-37), ali onda je uslijedila serija crno-bijelih 9-0 koju su otvorili tricom. od Smailagića, pa je zaostatak smanjen na samo 6 poena (52 -46) i činilo se da se gostujuća ekipa vraća.

No, raspaljeni Drežnjak ubacio je još dvije trice i ponajviše njegovom zaslugom Zadrani su na kraju treće dionice imali prednost od 63-50.

Tada se činilo da je košarkašima Partizana pao motiv jer je posljednja dionica započela serijom domaćih od 7 poena nakon koje su vodili sa 70-50 kada je utakmica praktički bila odlučena.

Nakon timeouta koji je tražio Željko Obradović, Partizan je tek tricom Danila Andušića uspio smanjiti na -15.

Pobjedničku momčad očekivano je predvodio aktualni MVP lige Luka Božić kojemu je novi triple-double nedostajao po jedan skok i asistencija! Na kraju je skupio 26 poena te po 9 skokova i završnih dodavanja. No, daleko od toga da je bio usamljen, jer je Dario Drežnjak postigao 25 ​​koševa, uz 6 uhvaćenih lopti.

U Partizanu je najefikasniji bio Tristan Vukčević sa 16 koševa, a dvoznamenkasti su bili i Zack Leday s 11 (6 skokova) te PJ Dowzer s 10 koševa.

U sljedećem kolu Zadar dočekuje podgoričku Budućnost, a Partizan gostuje Mornaru u Baru.