back to top

Partizan vrlo uvjerljiv protiv FMP-a

Košarkaši Partizana uvjerljivo su svladali FMP u Areni sa 88-57, u utakmici 23. kola regionalne ABA lige.

Utakmica je počela vrlo neučinkovito iu gotovo tri minute postignut je samo jedan poen, kada je Kuzmić bio polovičan s linije slobodnih bacanja. Potom je pogodio i Rebec, pa tricom Andušić, koji se potom nadovezao s tri bacanja i od tada su crno-bijeli konstantno bili u prednosti.

Odmah potom Kaminski je ubacio tricu, da bi Jaramaz postigao maksimalnih +8 u ovom dijelu na nešto manje od tri minute do kraja prvog poluvremena.

Rebec je pogodio u posljednjoj sekundi prve dionice i smanjio na 20-16.

No, nakon nepune dvije minute igre u drugoj četvrtini, Avramović je tricom vratio dotadašnju maksimalnu prednost (26-18). Uslijedila je duga dionica bez pogodaka koju je Smith prekinuo poenima za prvo dvoznamenkasto vodstvo na utakmici, kada su crno-bijeli poveli 28-18.

Odgovorio je Šaranović tricom, no gosti su uspjeli samo smanjiti na -6, a Douzer je tri i pol minute prije kraja poluvremena zakucavanjem vratio dvoznamenkastu razliku ( 33-23).

Mateus Ponitka je tricom u posljednjoj minuti prvog poluvremena donio najveću prednost, kada je momčad Željka Obradovića povela 43-27, a onda je Matic Rebec sa svoja 4 koša i još jednom tricom u zadnjim sekundama poentirao. 43-31 na polovici utakmice.

Nepune dvije minute trebalo je crno-bijelima u drugom poluvremenu da stignu do nove najveće prednosti, koja je u ovom periodu nakon poena Dougera došla do +26 (61-35), pa je tada gotovo sve bilo odlučeno.

U posljednje dvije minute crno-bijeli nisu uspjeli doći do pogotka, ali su Panceri uspjeli malo smanjiti razliku preko Stepanovića i Novaka, koji je postigao pogodak u samom finišu ovog dijela, ali je jedino tako uspio smanjiti zaostatak njegove momčadi na 65-45.

Ništa se nije promijenilo ni u posljednjih 10 minuta, štoviše – Partizan je u jednom trenutku vodio s 32 razlike.

Bodovi u momčadi Partizana odlično su raspoređeni, a na kraju je najefikasniji bio Balša Koprivica koji je upisao double-double učinak s 13 poena i 10 skokova.

Dvoznamenkasti učinak imao je samo PJ Dowzer s 10 koševa, uz 5 skokova i 2 asistencije, Avramović je ubacio 9, a Anđušić koševa manje.

U poraženoj momčadi Jovan Novak skupio je 13 poena i 4 završna dodavanja, a Matić Rebec 10 poena, uz 4 asistencije i 2 skoka.

Partizan je ostao na trećem mjestu sa skorom od 17 pobjeda i 6 poraza, dok je FMP na 12. poziciji sa skorom 7/16.