back to top

ŠOK U ARENI: Split pobijedio Partizan!

Košarkaši Partizana poraženi su u ABA ligi od Splita kao domaćini 67:74. Željko Obradović je za ovu utakmicu odmarao Kevina Pantera i PJ Dožira, ali rijetko tko je mogao očekivati ​​ovakav ishod.

Partizan je u utakmicu ušao u sporom ritmu i nije uspio nametnuti kvalitetu koju nesumnjivo posjeduje u odnosu na goste.

U prvoj četvrtini bila je izjednačena utakmica te su domaći nakon 10 minuta imali minimalno vodstvo 19:17.

U drugoj dionici Splićani su na krilima Sullivana i Kučića, koji su odlično šutirali za tri poena, uspjeli na poluvrijeme ubaciti čak 14 poena – 30:44.

Očekivalo se, kao što je često bio slučaj ove sezone, da će Partizan u treću dionicu ući energičnije, no Split je sredinom treće dionice čak uspio povećati prednost na preko 20 koševa. U drugom poluvremenu crno-bijeli su preko Cabocla uspjeli smanjiti razliku pa je i nakon 30 minuta razlika ostala 14.

U četvrtoj dionici činilo se da će Partizan uspjeti napraviti preokret jer su smanjili na 9 koševa razlike i imali dva napada da još više smanje razliku, no onda su Splićani preko Shortera uspjeli povećati razliku na 15. bodovi ponovno 4 minute prije kraja.

Gosti su igrali vrlo pametno i nisu paničarili. Kratili su vrijeme dugim napadima, a kada su u posljednjim sekundama postigli poene, to je “zaboljelo” crno-bijele.

Partizan se nije predavao i uspio je na kraju brzim poenima stići na jednoznamenkasti zaostatak nakon Andušićeve trice (65:72). No, ni tada se nije moglo više od toga i susret je završio 67:74.

U Partizanu je jedini dvoznamenkasti bio James Nunnelli s 10 poena. Kod Splita Shorter 18, Sullivan 15.

Crno-bijeli sada imaju skor 13-6, dok je Split na 9-10.