back to top

TEŠKO VEČITI U LJUBLJANI: I Cedevita Olimpija svladala Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Ljubljani od Cedevite Olimpije sa 96-86, u 15. kolu regionalne ABA lige.

Tako su Ljubljančani nakon pobjede nad Partizanom na svom parketu napravili iznenađenje protiv još jednog euroligaša. Ipak, u prethodnom kolu saldo srpskih momčadi popravila je Mega koja je svladala slovensku momčad.

Crvenu zvezdu ovaj poraz neće skupo koštati, jer je ovo tek drugi ovosezonski poraz, pa će zadržati vodeću poziciju na ljestvici, sa za sada dva poraza manje od današnjeg rivala i aktualnog prvaka Partizana.

Zvezda je na početku utakmice tricama Gedraitisa i Nedovića povela 6-2 i vodila nešto više od šest minuta, dok poenima Matkovića nije spriječila slovensku momčad da preokrene i povede 12-11.

Nakon zakucavanja Gedraitisa, crveno-bijeli su ubrzo vratili maksimalnih +5, kada su vodili 19-14. No onda je uslijedila serija 6-0 domaćih koji su tricom Zorana Dragića prvi dio dobili 23-21.

Uvodna faza druge četvrtine u potpunosti je pripala slovenskom predstavniku koji je zabio 15 uzastopnih koševa, ostavivši euroligaša bez ijednog poena čak šest minuta! Tako su nakon trice Matkovića i slobodnih bacanja Gregora Glasa došli do prednosti od čak 17 poena (38-21).

Do kraja poluvremena Zvezda je uspjela stići tek na jednoznamenkasti zaostatak (46-37), minutu i 18 sekundi prije velikog odmora, nakon poena Branka Lazića. Nakon polovične igre Cobbsa s linije slobodnih bacanja, Cedevita Olimpija je na poluvremenu vodila 49-37.

Domaćin je prednost održavao sve do polovice treće dionice, kada su Srbi krenuli u seriju 11-0 kojom su nakon trice Hange došli na 63-57.

Kobs je prekinuo niz tricom, ali je na drugoj strani odmah uzvratio Jago Dos Santos koji je “eksplodirao” u ovoj utakmici. Na kraju treće četvrtine Cedevita je vodila 70-65, nakon što je Gedraitis ubacio još jednu tricu, nakon napadačkog skoka i asistencije Mikea Tobyja.

Zvezda je disala protivniku u posljednjoj četvrtini, uspjela je stići na samo 3 poena zaostatka nakon koša Jaga na nešto više od šest minuta do kraja (77-74), ali nalet je odbijen i Cedevita Olimpija je došla do nove velike pobjede .

Danas je uzalud briljirao Jago Dos Santos koji je na kraju ubacio 24 koša, a upisao je i 4 asistencije te 3 uhvaćene lopte. Nemanja Nedović postigao je isti broj poena uz 3 skoka i 2 završna dodavanja, a Rokas Gedraitis ubacio je 17 poena.

Kod pobjednika najviše se istaknuo Karlo Matković s 23 poena i 7 skokova, dok je Zoran Dragić skupio 19 poena.