back to top

EL: Maccabi pobijedio Fener, Armani bolji od Efesa, Real rutinski protiv Monaca

U devetom kolu Eurolige Košarkaši Maccabija iz Tel Aviva pobijedili su u Beogradu ekipu Fenerbahcea rezultatom 78:73.

Fener je početkom drugog dijela izdržao nalete dobre igre Maccabija, no ubrzo je opet imao 11 koševa prednosti, a na poluvremenu je razlika bila osam koševa u korist gostiju.

Maccabi je postupno hvatao ritam, te je na krilima Lorenza Brauna i Coulsona uspio ne samo “istopiti” prednost Fenera, već i povesti u ključnim trenucima.Drama je bila u posljednjoj minuti kada je Fenerbahçe uspio izjednačiti, no Maccabi je s linije slobodnih bacanja pobijedio Bolzon i okrenuo utakmicu u svoju korist.

U momčadi Maccabija najbolji je bio Lorenzo Brown s 18 koševa, dvoznamenkasti učinak imali su i Colson s 13 koševa (13 skokova), Baldwin s 12 te Webb s 10 koševa.

U Fenerbahceu su Biberović i Wilbekin postigli po 18 poena, a Hayes je dodao 16. Košarkaši Olympie iz Milana bili su bolji od Efesa rezultatom 92:76.

Kod pobjednika najistaknutiji je bio Shields s 18 poena. Hall je ubacio 15 uz pet asistencija, a Nikola Mirotić 14. S druge strane Will Clyburn upisao je 18 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Thompson 17, a Shane Larkin 13 poena i sedam asistencija.

U istom kolu Real Madrid je bio bolji od Monaca rezultatom 91:73.