back to top

Novi poraz crno-belih: Partizan nemoćan u Barseloni!

Košarkaši Barcelone u 29. kolu Eurolige pobijedili su Partizan rezultatom 94:76.

Partizan je dobro otvorio meč, prve poene postigao je Aleksa Avramović, zatim Zeko Ledej i ponovo Avramović serijom od 6:0 za crno-bele. S druge strane, Satoranski je postigao prve poene za domaće, no crno-bijeli su u ovom dijelu igre bili bolji i zadržali prednost od 14:9.

No, nekoliko grešaka crno-bijelih, a s druge strane Barcelona je bila agresivna i poenima Parkera uspjela izjednačiti, a zatim i povesti prvi put u ovom meču. Rezultat na kraju prve četvrtine bio je 29:24.

U drugom poluvremenu izabranici Rogera Grimauda nastavili su tamo gdje su stali na kraju prvog poluvremena. Produžili su niz na 11:2, pa je ubrzo na semaforu stajalo 32:24.

Ipak, Partizan se uspio vratiti, a potom su uslijedile dvije vezane trice, prvo Avramovića, a potom i Anđušića. Uslijedilo je izjednačenje, pa serija za serijom. Na pet poena Barcelone odgovorili su Avramović trojkom i Pantera dvojkom – 49:45, a na poluvrijeme se otišlo s 51:48 u korist domaćih.

Prvi poeni u ovom dijelu djelo su Nikole Kalinića, odnosno njegovom tricom u velikom stilu otvaraju drugo poluvrijeme.

Doužer je na drugoj strani uspio zabiti, no uslijedila je tranzicijska igra domaće momčadi koja tako čuva svoju prednost. Kalinić se nije zaustavio, pokrenuo je svoju momčad, ubacio još jednu tricu, a onda mu se ruku primio Rubio i Barcelona je brzo došla do plus 15.

Ipak, Partizan je napravio seriju od 6:0 i uspio smanjiti prednost španjolskog kluba, a trener domaćih je bio primoran pozvati time-out, te je na kraju rezultat glasio 74:68. Katalonci.

Prve poene u posljednjem dijelu postigao je Leday, ali na drugoj strani zakucava Hernangomez. Barcelona je brzo opet došla do plus 11.

Španjolci su održavali prednost i na kraju rezultat glasio 94:76.

U ekipi Partizana Aleksa Avramović ubacio je 27 poena, Ledej je ubacio 16, a s druge strane Laprovitola 17 poena.